| |

Blog.Wella: nõuanded tundliku peanahaga klientide juuste värvimiseks

1. ESMALT TEE ALLERGIATEST

Enne, kui broneerid aja uuele kliendile, tee kindlasti allergia test. Sega väike kogus  valitud juuksevärvi vastava aktivaatoriga, kanna see küünarnuki siseküljele, jäta see nahale kogu mõjuajaks ning  loputa. Vaata, kuidas nahk reageerib. Kui sina või su klient ei näe nahal mingeid muutusi (nagu punetus, ärritus või põletustunne), võib julgelt juukseid värvima asuda.

2. TUNNE ALLERGILISE REAKTSIOONI MÄRKE

Tundlikkus ja allergia on kaks väga erinevat asja. Ole teadlik allergilise reaktsiooni tunnustest, et oleks selge, millal on aeg pöörduda arsti poole. Allergiatest peaks selliseid olukordi ära hoidma, kuid igaks juhuks peab tähelepanu pöörama järgmistele sümptomitele:

  •   Naha ebamugavustunne, mille tagajärjeks on lööve, turse ja villid.
  •   Sümptomid, mis ulatuvad rakendusalast  kaugemale.
  •   Harvadel juhtudel võib tekkida õhupuudus, nõrkus või pearinglus.

3. MÕISTA, MIS PÕHJUSTAB TUNDLIKKU PEANAHKA

Tundliku peanahaga klientide kipitus või sügelus on põhjustatud keemilisest reaktsioonist. See juhtub siis, kui peroksiid segatakse värskelt värvikreemiga ja puutub seejärel otse kokku nahaga. See tundlikkus võib päevade lõikes erineda, olenevalt mitmest tegurist. Need on:

  • KLIENDI JUUKSEPESU HARJUMUS

Kui klient peseb juukseid värvimis- või blondeerimisteenusega samal päeval, võib see jätta tema peanaha veidi kuivemaks ja õrnemaks. Soovitage vastuvõtupäeval mitte šampooni kasutada, et ei loputaks maha peanahka kaitsvat rasu.

  • PEANAHA  SEISUKORD

Nagu iga kehapiirkonna puhul, võib ka kliendi peanahk olla aldis põletikulistele seisunditele, nagu akne, rosaatsea, atoopiline dermatiit, psoriaas, päikesepõletus. Kui viimane on olemas tuleb vältida juuste värvimist kuni põletus on rahunenud. Soovita oodata paar päeva enne salongi naasmist.

  • HORMONAALNE TÜKKEL

Uskuge või mitte, hormoonid ja kliendi igakuine tsükkel võivad mõjutada peanaha tundlikkust. Seda seetõttu, et loomulik rasu tootmine kõigub. Kui rasusisaldus on madal, võivad juuksefolliikulid muutuda kuivemaks, jättes nende peanaha vastuvõtlikuks ketendamisele ja sügelusele.

4. KASUTA PEANAHAKAITSET

Marula Oil Blend Scalp Primer loob niisutava kihi, mis kaitseb peanahka, vähendades koheselt ebamugavustunnet oksüdatiivsete ja helestamise teenuste ajal. Teadmiseks: marula on ülimalt toitev õli, mis on tuntud õrna naha pehmendajana, kuid samas on see piisavalt kerge, et mitte muuta ega lahjendada värvivalemeid.

5. KASUTA ÕRNA BLONDEERUJAT

Blondor Soft Blonde heledamise kreemil on spetsiaalselt peanahale kandmiseks loodud õrn koostis, mis kaitseb niiskuse kadumise eest.

6. PESE  TASAKAALUSTAVA ŠAMPOONIGA

Peanaha tundlikkust võivad põhjustada ka  liialt tugevad šampoonid ja palsamid. Värvi loputamise puhul kasuta kindlasti õrna lõhnavaba šampooni.

Allikas: https://blog.wella.com/us/hair-color-tips-for-sensitive-scalp

Loe ka:

TUNDLIK PEANAHK ON NAHAPORBLEEM, MIDA EI
TOHI JÄTTA TÄHELEPANUTA

PEANAHA VALU

MIS ON PEANAHA FOLLIKULIIT?

5 ERINEVAT TÜÜPI PSORIAASI

MIS ON JUUKSEHOOLDUSE MINESTUS?

SOOVITAME TOOTEID: “KUI KLIENDIL JUUKSED VALUTAVAD EHK PEANAHK MUUTUS OOTAMATULT TUNDLIKUKS”.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.