|

Tundlik peanahk on nahaporbleem, mida ei tohi jätta tähelepanuta

Sügelus, mine ära!

Allikas: salonprivemag

Sügelemine

Tundliku peanaha kõige levinum märk on sügelus. Samuti võib see olla esimene märk sellest, et  peanahal on probleeme, millega tuleb viivitamatult tegeleda. Üldiselt tähendab sügelus seda, et  peanahal puudub niiskus.

Kuivad ketendavad laigud

Kui peanahast eraldub  väikeseid kuivi nahahelbeid, võib see viidata tundlikule peanahale koos sellise probleemiga nagu kõõm (ei ole alati koos esinev). Kui need helbed on punased tasub konsulteerida arstiga.

Pingulduse tunne

Peanahk, millel puudub niiskus, tundub pingul ja kuiv. Pingulduse tunnet võivad soosida ka tugev juuksekeemia – nii viimistlus kui värvitooted.

Peanaha punetus

Peanaha punetus on märk tundlikust nahast, millega võib kaasneda rida teisi ebameeldivaid probleeme. Esmalt muutub valutundlikuks juuste kammimine,  

Tundlik peanahk on nahaporbleem, mida ei tohi jätta tähelepanuta

Sobiv kamm

Kitsaste ja teravate hammastega kammide kasutamine võib seisundit halvendada ja sügelevat peanahka veelgi ärritada. Õige kamm aitab juukseid lahti harutada ja sättida ilma peanahka mõjutamata.

Vältida liigset fööni kasutamist

Föön võib tunduda suurepärane idee juuste kiireks kuivatamiseks, kuid see võib peanahalt ka kogu niiskuse röövida, muutes selle kuivaks ja sügelevaks.

Juuksepesu toasooja veega

Kuuma vee vannid rahustavad ja lõõgastavad, kuid kuum vesi imeb peanahast kogu niiskuse välja, muutes selle kuivaks ja sügelevaks. Seetõttu tuleb juukseid pesta toasooja veega, et hoida oma peanahk puhtana ja tervena.

Ei tugevatoimelistele kemikaalidele

Kipume juuste kujundamisel ja värvimisel palju katsetama. Seda tehes kanname juustele ja peanahale palju kangeid kemikaale, mis võivad kahjustada peanahka ning muuta selle kuivaks ja sügelevaks. Vältida tuleks karmide kemikaalidega koormatud juuksešampoonide ja -palsamite kasutamist ning juuste liigtihedat värvimist.  

Loe ka:

BLOG.WELLA: NÕUANDED TUNDLIKU PEANAHAGA
KLIENTIDE JUUSTE VÄRVIMI
SEL

PEANAHA VALU

MIS ON PEANAHA FOLLIKULIIT?

5 ERINEVAT TÜÜPI PSORIAASI

MIS ON JUUKSEHOOLDUSE MINESTUS?

SOOVITAME TOOTEID: “KUI KLIENDIL JUUKSED VALUTAVAD EHK PEANAHK MUUTUS OOTAMATULT TUNDLIKUKS”.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.