| |

Tule, ma ravin ja parandan su juuksed terveks

Kui juuksur soovib teie juustele eriteenust pakkuda, on selle taga eri põhjuseid. Näiteks võivad juuksed vajada lisahooldust ja värskendust või aitab mõni protseduur, nagu juuste sirgendamine või silendamine, nendega lihtsamalt hakkama saada . Üldjuhul on juuksuril selleks vastavad tooted, mida tuleb kasutada täpse juhendi järgi ja mille puhul on oluline jälgida, kuidas juuksed reageerivad – kas protseduur annab soovitud tulemuse või tuleks midagi muuta. Sellist jälgimist saab teha ainult inimene, kes on välja õppinud juuksur ja omab sellel erialal praktilist töökogemust. Ja veel – juuksur ei ravi, sest ta pole arst. Ta hooldab teie juukseid.

Kahjuks on teenusepakkujate hulgas järjest rohkem neid julgeid, kes, omamata mingisugust väljaõpet, pakuvad nn hooldusteenuseid, mille puhul lubatakse nii juuste olemuse muutust kui ka terveid juukseid. Kõige levinumad on protseduurid, mis lubavad juuksed muuta siledaks, läikivaks ja terveks neid samal ajal ravides ja parandades. Lipulaev nende teenuste hulgas on keratiinihooldus. Selle teenuse probleem peitub juba nimes, sest mingit juuste hooldamist ei toimu.  Praeguseks on sellele protseduurile lisandunud mitmeid kaugemaid ning lähemaid sugulasi ja hõimlasi, ühel nimi uhkem kui teisel. Kõiki neid peab aga teostama inimene, kel on rohkem juuksetarkust kui lihtsalt kasutusjuhise läbilugemine.

Miks see on nii oluline ja millist kahju kasu asemel võivad nad juustele tekitada?

Kuumakahjustused:

keratiinsirgenduse ühe peamise etapi ajal sirgendatakse juukseid kõrgel temperatuuril, et sulgeda keratiin juuste kutiikulkihti. Kui kasutatakse liigset kuumust või kui kuumtöötlusvahendid ei ole korralikult reguleeritud, saavad juuksed kuumakahjustusi, mille tagajärjeks on kuivad, haprad ja kergesti murduvad juuksed.

Kemikaalid:

mõned keratiinsirgendused sisaldavad kemikaale, nagu formaldehüüd, või muid aldehüüde, mida kasutatakse keratiini sidumiseks juustega. Need kemikaalid kahjustavad juukseid ja peanahka, põhjustades kuivust, ärritust ja mõnel juhul allergilisi reaktsioone. Lisaks on need kantserogeensed ained.

Ületöötlemine:

kuigi keratiinsirgendus võib anda ajutise sileduse ja vähendada kahusust, võib selle liiga palju või sagedasti tegemine viia ületöötlemiseni. Selle tulemusena muutuvad juuksed nõrgaks, elutuks ja kergesti katkevaks. Oluline on järgida soovitatud ajavahemikke teenuste vahel ja seada esikohale juuste üldine tervis.

Kokkusobimatud teenused:

keratiinsirgendus ei pruugi ühilduda teiste juukseteenuste või keemiliste protsessidega. Näiteks võib keratiinsirgenduse kombineerimine juuste värvimise jms-ga põhjustada kõrvaltoimeid või kahjustada juuste struktuuri.

Vale tootekäsitlus ja juustele kandmise tehnika:

keratiinsirgenduse teostamine nõuab teadmisi, oskusi ja täpsust. Kui teenust ei teostata ühtlaselt või kui juuksed ei ole protsessi ajal piisavalt kaitstud, võib tulemus olla ebaühtlane ja juukseid kahjustav. On ülioluline, et teenuse viiks läbi koolitatud spetsialist, kes mõistab õiget toote pealekandmise tehnikat ja kasutab vajalikke ettevaatusabinõusid. Lihtsalt tootekoolituse läbimisest siin ei piisa.

Vale on arvata, et keratiinsirgendus sobib kõikidele juustele.

Õhukesed või peened juuksed: lisaraskus muudab juuksed n-ö lamedamaks ja peadligi hoidvaks.

Äärmiselt kahjustatud või ületöödeldud juuksed: teenusega kaasnev lisakuumus ja kemikaalid nõrgendavad juukseid ja põhjustavad nende katkemist.

Keemiliselt töödeldud juuksed: üldiselt soovitatakse keemiliste töötluste ja keratiiniprotseduuride vahel oodata vähemalt kaks nädalat, et vähendada kahjustuste ohtu ja säilitada juuste tervis.

Väga poorsed või liiga kuivad juuksed: keratiinsirgendused tihendavad juuksekutiikulit ja kui juuksed on juba väga poorsed või kuivad, ei imendu ega säili ka keratiin hästi. Seega on soovitud mõju olematu. Kuivad ja poorsed on sageli ka heledaks värvitud või blondeeritud juuksed.

Loomulikult sirged juuksed: keratiinsirgendus on kõige kasulikumad kräsuliste, lokkis või n-ö sõnakuulmatute juustega inimestele, kuna see aitab siluda ja vähendada kahusust. Sirgete juuste puhul ei pruugi midagi muutuda, sest teenuse eesmärk on juukseid sirgendada, aga juuksed on juba sirged.

Kuigi keratiinsirgendus võib pakkuda ajutisi tulemusi siledamate ja paremini hallatavate juuste näol, on kindlasti oluline mõista, et see võib ka juukseid korralikult kahjustada, kui seda ei teostata professionaalselt. Kuumakahjustus, karmid kemikaalid, ületöötlemine, kokkusobimatud töötlused ja vale pealekandmine on tegurid, mis võivad keratiinsirgenduse ajal juukseid kahjustada.

Turul on peale keratiinsirgenduse teenuse ka keemiline püsisirgendus, mis toimib mõnes mõttes nagu keemiline lokk, aga vastupidisel eesmärgil. Samuti on mitmesuguseid juukseid siluvad teenused, mis aitavad raskesti käsitletavad juuksed muuta pehmemaks ja sõnakuulelikemaks.

Seda, milline teenus just teie juustele sobib, oskab määratleda ainult õppinud ja kogenud spetsialist. Viimane oskab anda ka täpsed juhised ja nõu selle kohta, millised teenused mingi aja jooksul on välistatud; millised võivad olla ohud, mille peale kohe ei tulekski ning kuidas oma juukseid õigesti hooldada. Need, kes on lihtsalt läbinud tootekoolituse, jäävad hätta ega suuda ka oma tehtu eest vastutada.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.