| |

Juuksepikendused – kas lahendus?

Juuksepikenduste paigaldamine on levinud iluteenus, mille abil saab juukseid muuta nii pikemaks kui ka paksemaks. Valikus on pikendused, mida kandja saab ise paigaldada ja eemaldada, kui ka sellised, mille peab paigaldama väljaõppe saanud spetsialist. Juuksepikenduste paigaldamist pakuvad lisaks juuksuritele ka isehakanud paigaldajad, kes kutsuvad end juuksetehnikuteks, kuid kellel puuduvad teadmised juustest ja juuksehooldusest ning oskused juustega tervislikult töötada. Peale selle ei oska nad juuksepikendusi loomulike juustega kokku sobitada, sest lisaks juuste toonimisele ja värvimisele on oluline ka pikenduste n-ö soengusse lõikamine, et juuksepikendused näiksid loomulikud. Korraliku juukselõikusega saab hakkama ainult koolitatud juuksur.

Mis võib juhtuda, kui juuksepikendused on paigaldatud ebaprofessionaalselt?

Valesti paigaldatud ning hooldatud juuksepikendused võivad põhjustada mitmesuguseid juukse- ja peanahakahjustusi:

Traction Alopecia: traktsioonilise alopeetsia nime kannab juuste väljalangemise vorm, mis on põhjustatud juuksefolliikulite pidevast pinges olekust. Kui juuksepikendused kinnitatakse liiga tihedalt või neid kantakse pikema aja jooksul, võivad need põhjustada juuksefolliikulite pinget, mis viib juuste murdumiseni või isegi püsiva väljalangemiseni.

Juuste katkemine

Juuksepikendused, eriti kui need on rasked või kui neid kinnitatakse nõrkadele või kahjustatud juustele, põhjustavad juuksekarvadele lisastressi, mistõttu juuksed omakorda  murduvad ja lõhenevad. 

Peanaha ärritus ja põletik

Valesti paigaldatud juuksepikendused võivad põhjustada peanaha ärritust ja põletikku. Kinnitamiseks kasutatav liim ja tihedad punutised tekitavad nii ebamugavustunnet kui ka peanaha punetust, mõnel juhul isegi peanaha infektsioone.

Allergilised reaktsioonid

Liimid või kemikaalid, mida kasutatakse teatud tüüpi juuksepikenduste puhul, võivad põhjustada allergilisi reaktsioone: sügelust, punetust, turset ja löövet.

Loomulike juuste hõrenemine

Kui juuksepikendusi kantakse pidevalt ilma loomulikele juustele puhkust andmata, võib see aja jooksul põhjustada juuste hõrenemist. Juuksepikenduste raskus ja nende poolt juuksejuurtele langev koormus nõrgestab juukseid ning tulemuseks on juuste üldine hõrenemine.

Selleks et vähendada juuksepikendustest tulenevat juuste kahjustamise ohtu, on oluline, et neid paigaldaks professionaalne juuksur, kellel on kogemusi nii nende paigaldamise kui ka eemaldamisega. Lisaks aitab kahjustuste tekkimise ohtu vähendada nõuetekohane hooldus, sealhulgas regulaarne pesemine, niisutamine ja liigse kuumuse vältimine. Samuti on soovitatav pikenduste kandmisest teha perioodilisi pause, et juuksed saaksid taastuda ja säilitada oma tervis.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.