| |

Massimo Morello – Eesti moelavade esijuuksur

Oled alati kohal, kui Eestis toimub mõni moe suurüritus, näiteks TFW või siis ERKI show.  Miks valisid just catwalk juuksuri elukutse?

Väga tore küsimus, tegelikult pole mitte keegi kunagi seda minult küsinud. Ma armastan moedemonstratsioone, sest see on moetööstuse puhas osa. Siin ei ole filtreid ega photshop`i. Kõik, mida näed, on päris.

Mis on põhiline töötades juuksurina catwalki lava taga.

Töö on alati pingeline ja ajaliselt piiratud. Pead olema valmis tegelema ootamatustega ning oskama leida kiireid lahendusi. Küsimusi, mis vastuseid ootavad, on tavaliselt rohkelt.

Kirjelda palun protsessi, kuidas toimub showks ettevalmistumine

Disainerid saadavad mulle meili, kus kirjeldavad oma ideed. Selle järgi töötan välja soengu idee ja teen mõned näidised ning alustan disaineriga aruteluvestlust. Kui vaja, siis tulen neile poolele teele vastu.

On üks küsimus, mida kõik juuksurid kardavad: Mis on moes? Millised on praegu põhitrendid moedemmidel ja tänavamoes?

Kõik ja mitte midagi. Mul on tunne, et trendi kui sellist enam ei eksisteeri. Igaüks meist on eriline ja unikaalne ning igaüks on ekspert. Minu arvates on põhiline see, et tänavamoe suunajad ei võta end väga tõsiselt ja just sellepärast nad moodi dikteerivadki – mina olen mina ja tahan luua ja näidata paremat versiooni endast mitte kellegi teise koopiat.

Kui klient esitab iga kuu juuksurile küsimuse, mis moes on, siis oleksin temaga lihtsalt aus. Kui tead mõnda trendi, siis räägi sellest. Tegelikult ei pea ju kõike teadma, sest kliendid käivad juuksuris juuksuri pärast mitte tema teadmisi uurimas. Praegusel ajal ei pööraks ma üldse tähelepanu trendidele vaid ehedale inimestevahelisele suhtlusele, mis on tänapäeval väga kesine ja steriilne.

Millised on need tooted ilma milleta on töö tegemine sinu jaoks samahästi kui võimatu.

ANTI.GRAVITY volumizer, jätab peanaha puhtaks, lisab läiget ja lõhnab väga rahustavalt.

FRESH.HAIR dry shampoo, sest backstages pole võimalik päid pesta ja kui selleks tekib vajadus, siis on sellest tootest väga palju abi.

SESSION.SPRAY meie juukselakk, ma võin terve pudeli ühe pea peal ära kasutada ja ikka on võimalik see lakk välja kammida nii, et selle jääke juustesse ei jää.

HAIR.RESORT beach texturriser  

Enamvähem kõikide soengute puhul kasutan nende toodete kombot.

Kas turule on tulnud uusi põnevaid töövahendeid, mida kindlasti soovitaksid juuksuritel  kasutada/omada? Millised on sinu lemmikud?

Mulle meeldib töötada sellega, mis mulle sobib – vana hea vanakooli föön ja naturaalharjastega hari. Need on põhilised, mis tagavad hea soengu, kõik muu on boonus.

Sul on siin alati ka oma meeskond. Milliste omadustega juuksurid pääsevad sinu meeskonda?

Jah mõned juuksurid on juba vanad olijad, aga alati on juures ka keegi uus. See  on väga värskendav, et on olemas andekad inimesed, kes sellist tööd teha tahavad. Kõige tähtsam muidugi on see, et sul peavad olema tööks vajalikud oskused, sa ei tohi karta pikki töötunde, pead olema valmis viimase minuti muutusteks, kohanema kiiresti, oskama improviseerida ning jätma oma ego koju.

On kaks asja ilma milleta ma ei suuda teha tööd ega suunata ja õpetada – need on naer ja tänulikkus.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.