Juuksuritöö salongis nii, et keegi ei kannata

Palusime Cleanella.ee veebipoe vedajatel panna paika juhised, kuidas anda teenust, et nakkusoht oleks nii minimaalne kui võimalik.

Autor: Cleanella.ee

Praegusel hetkel lisanduvad elementaarsetele hügieenireeglitele ja isikukaitsevahendite kasutamisele täiendavad vahendid ja tegevused.

Palju on olnud juttu selles, et maski kandmine ei kaitse terveid. Selle väite lükkas ümber professor Peep Palumaa, kelle sõnul mask kaitseb igal juhul, kui teist mööduv inimene köhib-aevastab, kuid ükski mask ei kaitse 100%. Parimad kaitsevad 95% ulatuses, see tähendab, et nakkusoht on 20 korda väiksem, ka tavaline marli-vatimask kaitseb mingil määral juhul. (https://tervis.ohtuleht.ee/995397/eesti-biokeemik-hoiatab-koroonaviirus-pusib-nakkusohtlikuna-ohus-mitu-tundi-pindadel-isegi-mitu-paeva).

Teenindamisel kehtib tavaline kätehügieeni reegel lisaks soovitame täiendavalt kasutada kaitsekindaid vastavalt kaitsekinnaste kandmise juhisele (ühekordseks kasutamiseks).

Kuna koroonaviirus on äärmiselt nakkav, siis vajame ka silmade kaitset, viirused püsivad ka õhus elujõulisena ja nakkusohtlikuna mitmeid tunde ning erinevatel pindadel lausa mitmeid päevi.

Puhastada tuleb kõiki pindasid, millega kokku puutume. Selleks sobivad erinevad pinnadesinfektsioonivahendid (niisked salvrätikud, erinevad pihustamiseks mõeldud vahendid). Kindlasti peab kinni pidama ette antud toimeaegadest. Puhastada tuleb oma mobiiltelefon, arvutiklaviatuur, lauad, toolid, ukselingid, lülitid, treppide käepidemed. Puhastama peaks ka ooteruumide lauad ja toolid vähemalt kolm korda päevas. Puhastamisel kasutage ühekordseid pesulappe või paberit.

Unustada ei tohi ka põrandapesu mitu korda päevas ja ideaalne oleks, kui vahend sisaldaks desinfitseerivaid aineid.

Viirused levivad ka riiete kaudu, kus püsivad ligikaudu 8-12 tundi. Tööriided tuleb hoida eraldi teistest riietest ja pesta iga tööpäeva lõpus 60 kraadiga või kasutada desinfitseerivat pesupulbrit.

Klienditeenindamisel tuleb kasutada vastavalt ühekordseid kliendile mõeldud keepe või kasutada igale kliendile puhast pestud keepi (neid peaks siis olema vastavalt nii palju kui on kliente päevas) ja kindlasti ühekordseid käterätikuid kuivatamiseks. Sobib ka pestud käterätt, kui igale kliendile võetakse puhas käterätt (kehtib jälle reegel, et pesta 60 kraadiga või desinfitseeriva pesuainega).

Juuksuritööks vajalikud instrumendid töövahendid tuleb puhastada ja desinfitseerida vastavalt desinfektsiooniplaanile. Kindlasti peab puhastama föönide, tangide jne käepidemed (seda on mugav teha niiskete desinfitseerivate salvrätikutega). Eeldatavasti on kamme, juukseharju, lokirulle topelt, et neid jõuaks iga kliendi järel desinfitseerida (kuivatada), et jälle uuesti kasutusele võtta.

Hoolimata pikaaegsetest sõprussuhetest ja elementaarsetest viisakusreeglitest, hoiduge aktiivsel nakkuse levikuperioodil klientidega kätlemisest ja kallistamisest.

Kuna sage kätepesu ja antiseptika kuivatavad käenahka, siis ei tohiks unustada ka käsi kreemitada hooldavate kaitsekreemidega, sest nahakahjustused ja haavandid või lõhed on taas mõnusaks koduks viirustele ja bakteritele.

Terviseamet: Juhised ilu- ja isikuteenuste osutajatele COVID-19 levikuperioodil

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.