|

Hetk ajaloost: “Paberriietes portselannukud meie tänaval“ Aasta siis oli 2013

Kersti Suve on tuntud ja tunnustatud juuksur ning salongijuht, aga ta on ka naine, kes julgelt koos oma Revaalia tiimiga mugavustaoonist välja astub. Antud lugu on pärit Kersti kutseeksamiks, juuksur, tase 5, koostatud portfooliost.

Hea kogemuse ilumaailmas olen saanud loovjuhina, kes peab koordineerima loomingulise meeskonna tööd ja planeerima nende tööde ajakava. Igal meistril on välja kujunenud oma nägemus, mis võib vahel tunduda teostamatuna. Hea korraldusega saab aga kõik ilusad ideed suurepäraseks tulemuseks vormistada. Projektis Hair Fusion Show, mis toimus Vene Draamateatris, astus Revaalia Salong üles etteastega “Paberriietes portselannukud meie tänaval“. Idee autoriks olin mina ise. Esialgu tundus see mõte väga keerukas. Proove showks koos riietuse ja mahukate soengutega mitmeid kordi teha ei saanud, sest materjaliks olin valinud paberi ja kogu üritus sai sündida ainult üheks õhtuks lavale. Seega oli vaja kokku panna hea ja vastupidav meeskond ning koordineerida kogu tegevus ning ajakava.

Projekti kaasasin lavastajaks Rakvere teatri näitleja Tiina Mälbergi, liikumist juhendas tantsuõpetaja Liis Niller, paberist riided kujundas ja teostas kunstnik Liina Tepand, paberist soengud valmisid Marika Dizevski käe all, grimmikunstnikuna astus üles minu enda õpilane Risto Pillaro, kes sai uue kogemuse tehes esimesi tõeliselt suuri nukusilmi. Lisaks modellidele esines laval akrobaat Lembi Vaher koos oma trupiga.

Enne esinemist töötas kogu tiim minu juhendamisel intensiivselt 12 tundi järjest, et esitada laval tõeliselt ainulaadne etteaste, mis kestis ajaliselt ainult 7 minutit. Esinemine oli aga seda vaeva väärt. Publiku lakkamatu aplaus oli parim tunnustus kogu töö eest. Loovjuhina pean oskama oma eesmärki visualiseerida, kõik käigud läbi mõelda, meeskonda komplekteerida ja juhendada. Projektiga “Paberriietes portselannukud meie tänaval“ see mul õnnestus.

Veel sarnaseid postitusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.