Garantiikiri, mis kaitseb pretensioonide eest

Hiljuti tuli päevakorda küsimus, kuidas teha lepingut kliendiga, kes soovib teenust vaatamata sellele, et juuksur arvab, et see võib tema juukseid kahjustada.

Esmalt sellest, mis teenused need sellised on?

Loomulikult keeldub iga juuksur teenusest, kui on näha, et midagi head sealt ei tule. Samas on hulgaliselt selliseid olukordi, kus õnnestumise % on 50/50. On põhjuseks siis see, et kliendi juuste ajaloos on mustad augud või pole juuksur kindel materjalis, mida kasutab jne. Julgen isegi väita, et mittemeeldivaid üllatusi  võivad pakkuda ka püsikliendi juuksed.

Kuidas vastutus kliendile suunata?

Kõigepealt tuleb teada seda, et vastutust kliendile suunata ei saa. Teenust andes on vastutus teenindajal. Samas saab teenindaja sõlmida kliendiga kokkuleppe, et viimasel ei ole tema suhtes pretensioone kui peaks juhtuma nii nagu juhtuma ei peaks.

Kuidas seda vormistada?

Üks abivalmis jurist ütles, et peaks sobima küll ;). Kui sul on teistsugust infot, siis palun jaga seda meiega info@juuksuriteuhendus.ee

Juuksur on mulle (kliendi nimi) selgitanud protseduuriga (protseduuri nimi ja kirjeldus) kaasnevaid ohte ning olen teadlik võimalikest tagajärgedest (soovitav lisada võimalike tagajärgede loetelu. Mida pikem ja värvikam, seda parem).

Olen teadlik, et minu juuste seisund ei vasta protseduuri (protseduuri nimi) tegemiseks seatud esmastele nõuetele. Kui protseduuri tagajärjel on minu juuste olukord halvenenud või pole saavutatud protseduuri eesmärgiks olnud tulemust, siis mul ei ole juuksuri vastu pretensioone.

Allkiri (nii klient kui juuksur)

Kaks olulist tähelepanekut

Esiteks oleks edasiste vaidluste vältimiseks otstarbekas probleem (juuste seisund ja võimalik tagajärg), nii palju, kui see on võimalik, täpsemalt lahti kirjutada.

Teiseks, kui klient suudab siiski tõendada, et nõuetele mittevastava teenuse põhjuseks oli midagi muud (valed vahendid, töövõtted vms), kui oli märgitud hoiatuses, jääb õigus ikkagi kliendile.

Foto: Gemily Barbon Beauty & Makeup

Jaga uudist ka teistega!