VOL 2. Õlisisaldusega tooted, mida juuksurid julgevad kolleegidele soovitada

  • Siluvad/sulevad juuksesoomuse
  • Hoiavad ära pusade tekke
  • Kaitsevad kuumuse eest
  • Taastavad juukseid
  • Varustavad juukseid lipiididega
  • Tugevdavad juukseid seestpoolt

Pakkudes kliendile juukseõli on oluline rõhutada, et ta kannaks toote juustele ühtlaselt. Parim viis seda teha on salkhaaval ja ning alustades otstest ja liikudes juurte poole, kuid vältida tuleks õli lisamist peanahale, sest segunedes peanaha naturaalse rasuga on tulemuseks rasused juuksed. Lisatava õli kogus sõltub juukse olemusest. Paksud ja kahjustunud juuksed vajavad toodet rohkem, peenema struktuuriga ning paremas seisukorras, vähem. Lähtuda tuleks eelkõige sellest, kas juus vajab lihtsalt kaitset ja turgutust või on vaja panustada ka tema kahjustunud olemusele.

Õlidest juuksehoolduses hakati rohkem rääkima siis kui turule sisenesid argaaniaõli sisaldusega tooted. Täna on nii juukseõlide kui ka õli sisaldusega toodete koostises juba päis suur hulk erinevaid õlisid. Loendamatute heade omaduste juures tuleb aga olla tähelepanelik, et klindil ei ole tugevat allergiat toote koostisosade vastu.

Kuigi valik on suur, siis juhtivad ja kõige rohkem kasutust leidnud õlid on argaaniaõli, maruulaõli ja jojobaõli ja makadeemiaõli. Nende põhiomadused on ära toodud allpool, kuid kindlasti ei tohi unustada, et igal tootel on oma (sala)retsept ning omad unikaalsed omadused.

Loe ka: Õlisisaldusega tooted, mida juuksurid julgevad kolleegidele soovitada

Jaga uudist ka teistega!