Nevskie Berega 2016 GALERII

Foto: Nevskie Berega ja kohalklõpsijad

Eesti ilumessid on suunatud laiale tarbijale ning proffidel ei jää midagi muud üle, kui sammud naabrite poole seada. Õnneks valikut on. Näiteks toimub kaks korda aastas Peterburis suurejooneline iluproffide pidu Nevskie Berega.  Kohapeal on võimalik tutvuda töövahendite valikuga, käia seminaridel, nii iluteenuseid kui ka elukutse ärilist poolt tutvustavatel, ning nautida või siis osaleda suurejoonelisel ilumeistrite võistlusel.

Ilumaailmas toimuvad võistlused on oma korraldaja nägu. See tähendab, et tuleb rangelt järgida ettenähtud reegleid ja stiili. Võistlejate sõnul on Nevskie Berega reeglid eriti ranged. Näiteks peab võistluspruudisoeng iga nurga alt vaadatuna moodustama kolmnurga ning loomulikult peab iga laine olema perfektne ning nn tühjad kohad soengus on täiesti välistatud. Õnneks on meil olemas koolitaja Katerina Mosenz, kes oskab võistlejaid niihästi koolitada, et Eesti võistkond pärjati üldarvestuses II kohaga.

Peale pikajuuksesoengute, kus olid võidukad ka alles kevadel meie koolide vahelistel võistlustel säranud juuksurid, võisteldi tehnilises kategoorias, kus tuli harjutuspea peal teha soeng, mis salongitööga just ei sarnane, värvitöös, kus tööde hulgas oli ka paar tõelist pärli, meestöös, kus võidutsesid usbekid, kuid kus oleks võib olla tahtnud rohkem stiili näha ja veel mitmes põnevas kui ka küsimusi tekitavas kategoorias. Viimaste hulka liigitub näiteks „Lolita Look“, mis tõi lavale vulgaarselt täiskasvanulikke hööritusi tegevad põlvikutes tütarlapsed. Jah, hinnata tuli stiili, aga võõristav oli ikkagi. Samuti panid õlgu kehtima mõned tööd teistes stiilikategooriates. Kui mõni võistleja oli näinud vaeva tõelise stiilse komplekti loomisega, siis teine saatis lavale lihtsalt kuti tänavalt.

Väga lahedalt oli aga lahendatud kehamaalingute teemad. Noored said teemaks Disney multikategelased, kogenenumatele anti ülesandeks inspiratsiooni ammutamine ehitistest. Võistluse sponsoriks oli nimelt ehitusfirma ning iga võistleja sai endale ühe nende poolt ehitatud hoone, millest inspireerituna kehamaaling luua. Tulemus oli nauditav ja põnev.

Nevskie Berega on ilufestival, kus saab kõike nautida ka lihtsalt tribüünil istudes, kuid kui kedagi peaks ikkagi shoppinguhooliku kirg tabama, siis tegelikult oli profiasjade kõrval olemas ka see osakond, mida võib jarmakaks (turg vene keeles) nimetada. Õnneks oli see põhimöllust viisakalt eraldatud.

Kõige suurema mulje pakkus aga lõppkokkuvõttes kogu festivali ülitäpne ja hea organiseeritus. Kui päevajuhi tööd teinud daam tõstis üles käe, siis seiskus nii muusika kui ka tegevus temast pea 200 meetrit kaugemal. Peakorraldaja ei jooksnud närviliselt ringi vaid oli saadaval oma pop up kabinetis ning leidis aega kõigi jaoks, kes midagi uurima või küsima saabusid.

Ei olnud vene värk ja õppida on nii mõndagi. Uus Peterburi külastus leiab aset juba veebruaris. Talvine mess pidi olema suursugusem kui sügisene ning loodetavasti on Ühenduse esindus nüüd juba rahvarohkem.

« 1 kohta 4 »
Jaga uudist ka teistega!