Natuke lähemalt: Accademia Corani & Partners

Meisterjuuksur ja koolitaja Erica Carminati selgitab, et eesmärgiks  on tuua Eestisse eelkõige Itaalias ja Prantsusmaal levinud juukselõikus ja stilistika, mis tema hinnangul Eesti kaunitaridele väga hästi sobib.

„Praegu on siinsetes juuksurisalongides valdavalt näha Inglise koolkonna stiili. See tähendab, et juuksur töötab praktiliselt võrdselt nii juuste pealmiste kui ka alumiste kihtidega ning tulemus jääb salongist väljudes konkreetse joonega, stiliseeritud ja geomeetriline. Itaalia lõikusstiil aga töötab rohkem juuste pealmiste kihtidega, nii et tulemus jääb pehmem, loomulikum ja võimaldab rohkematel viisidel neid hiljem soengusse sättida. Kuna Eestis ei ole valdavad väga paksude ja tihedate juustega juuksetüübid, siis soodustab selline alumiste struktuuride õrnem kohtlemine ka juuste kasvu. Lõpptulemus jääb moodne, kohev ja liikuvˮ

“Me ei räägi ainult konkreetsest lõikusstiilist, vaid ka üldisemast klienditeenindusfilosoofiast. Juuksur ei pea olema ainult meisterlik lõikaja, vaid eelkõige konsultant-stilist, kes lähtub konkreetse kliendi soovist, tema isiksusest, temperamendist, jumest jne. Professionaalidena me soovitame alati üldstiili, värvi ja pikkust, kuid inimesel on alati ka oma personaalne väljakujunenud stiil, mida tuleb arvesse võtta. Pigem lähevad inimesed mõnikord liiga kergesti dramaatiliste stiilimuutusteni, samas kui hooajalist värskendust saaks tunduvalt juuksesõbralikumalt teha. Näiteks ei tajuta sageli, et heledal juuksevärvil on mitmekümneid varjundeid, mida omavahel segada. Niis saab teatud juuksekihte rõhutada ning külmemate-soojemate toonidega mängida. Vaheldust soovides tehakse selle asemel järsk muutus blondist brünetiks, millega aga lõpuks rahule ei jääda, kuna ei tundu ikkagi päris enda oma,” selgitas Erica.

Accademia Corani & Partners on jõudnud Eestisse, kuid alati jääb alles ka võimalus sõita juuksuriakadeemiasse Iaalias, kus Itaalia juukselõikusfiloofiast huvitatuid ootavad mitmed kursused.
https://www.facebook.com/pages/Laccademia-CoraniPartners-and-EVOS-Parrucchieri-Estonia/1512346845688272?fref=ts

Loe ka pikemat artiklit: http://www.femme.ee/ilu/kirglikud-itaalia-juuksurid-eestis

Jaga uudist ka teistega!