18 parimat noort juuksurit astuvad võistlustulle Tule vaata, kuidas näeb välja New Vintage juuksetrend

SA Innove

Pressiteade

02.05.2017

4.–5. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2017. Kahel päeval toimuvatel kutsemeistrivõistlustel võtavad mõõtu 18 noort juuksurit viiest kutsekoolist. Kokku osaleb kutsemeistrivõistlustel ligi 400 kutseõppurit 31 erialal.

Seitsmendat korda koondab Noor Meister kaheks päevaks Tallinnasse kokku Eesti kutsehariduse. Seni suurimal kutsemeisterlikkuse võistlusel selguvad riigi parimad sirguvad meistrid erialadel, nagu juuksur, logistika, IT, ehitusviimistlus, keskkonnatehnika, hooldustöö, mehhatroonika, plaatimine ja paljud teised. Juuksurite eriala võistlusel on esindatud viis kooli: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Tallinna Tööstushariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Eesti Juuksurite Ühenduse tegevjuht Kertti Viru: Sellel võistlusel on väga oluline roll kogu kohalikus juuksurielus. Esiteks saavad võistlejad hindamatu kogemuse, mida meenutatakse veel aastategi pärast, teiseks saab aga nautida noorte värskusest pakatavat loomingulisust. Kuigi mõlemad võistluskategooriad on väga erinevad, kajastavad nad siiski hetke trende ning siit saab ka vastuse paljusid huvitavale küsimusele, et mis siis ikka hetkel moes on. Kohtunike hulgas on esmakordselt ka Taivo Leinbok, kes täna on väga tuntud juuksur, kuid kes alles paar aastat tagasi sellel võistlusel edukalt esines.  Tean, et kõikide võistlevate koolide õpetajad ja õpilased võtavad võistlust täie tõsidusega ning saadavad võistlustulle oma parimad.

Noored juuksurid võistlevad kahes kategoorias. Esimeses kategoorias tuleb teostada naiste juukselõikus ja soeng, meeste juukselõikus ja soeng ning pidulik soeng pikkadele juustele. Teises kategoorias on ülesandeks trendisoengu loomine teemal New Vintage ehk 1920-1950-ndatest mõjutatud, kuid 2017. aasta trendidega kohandatud soeng. Võistlust on kõigil soovijatel võimalik kohapeal jälgida.

Võistlustöid esitletakse pealaval 4. mail kell 12.30 ja 15 ning 5. mail kell 11.30 ja 13.40.

Lisaks kutsemeistrivõistlustele toimub Noor Meister 2017 üritusel haridusmess, kus kutseõppevõimalusi tutvustavad 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli. Erialavalikul on abiks Rajaleidja karjäärinõustajad ja 11 töötuba ametite katsetamiseks.

Esinevad Tallinna Balletikooli ja G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased, toimub Tallinna Tööstushariduskeskuse moeshow, juuksurieriala võistlustööde esitlus ja EUM DJ Battle. Peaesineja on Karl-Erik Taukar Band.

Üritus on kõigile tasuta. Lisainfo: www.noormeister.ee

Kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2017 korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid on BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.

SA Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

 Alates 2006. aastast koordineerib noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis SA Innove, valmistades ühtlasi noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills.

 

 

 

Jaga uudist ka teistega!