Täiusliku värvitulemuse 7 saladust

Ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud kolorist Beth Minardi avaldas oma blogis 7 saladust või nippi, mis tagavad  veatu ja täiusliku värvitulemuse.

  1. Arvesta alati kliendi silmavärvi ja nahatooniga.

Ükskõik kui moodne ja äge ei ole roosa juuksevärv, tuleb kliendile alati öelda, kui see talle üldse ei sobi. Kui see ei lähe kokku tema loomuliku nahatooni ja silmavärviga, siis ei saa tulemus olla täiuslik. Samas nendib Beth, et kui vaatamata vastuväidetele klient endale kindlaks jääb, siis tuleb tema soov täita, aga vähemalt olete teda hoiatanud.

  1. Ära karda halle juukseid

Pipra ja soola värvi juus võib samuti olla särav ja ilus. Hallinevate juustega mehed ei soovi sageli oma juukseid tagasi toonida. Toonides hallikirjusid ja halle juukseid aga vahenditega, mida muidu kasutatakse blondilt toonilt kollaka tooni ära võtmiseks, muutuvad nende härrade juuksed kirkaks ja pilkupüüdvaks.

  1. Kooritud banaan vs koorimata banaan

Ära karda banaani koorida. Kui kliendi sooviks on kõige heledam blond, siis tuleb värvimise asemel juuksed blondeerida. Mõtle sellepeale, millist tooni on banaan siis kui ta on koorimata ja kooritud. Ehk siis, blondeerimine tagab selle tulemuse lihtsamalt kui värvidega eksperimenteerimine.

  1. Väldi peanahka

Turgu vallutavad otsetoimivate pigmentidega värvid on ilmelised, kuid neid ei tohi kunagi panna otse peanahale, sest sinna nad ka kinnituvad. Aseta  värv juustele alustades juurte osasast ning liigu edasi kogu pikkusele. See tagab, et kliendi juuksed saavad juurde kena läike.

  1. Ära kunagi unusta kukalt

Väga tihti kõnnivad naised ringi soengutega, milles on rikkalikult erinevat tooni salke, kuid seda ainult tuka ja pealae osas. Kukal on sageli jäätud üldse puutumata. Nii töötavad laisad juuksurid, nendib Beth ja lisab, et alati kui juuksed on keskmise pikkusega või pikemad paneb tema salgud fooliumisse kogu pea ulatuses. Salgud ei pea olema sama heledad kui tukaosas, aga nad on olemas.

  1. Punase valguse taktika

Punased toonid on taas populaarsed, kuid ka siin tuleb olla tähelepanelik. Kui kliendi juuksed on poorsed või lihtsalt mitte kõige paremas korras, tuleb valida vaskne või kuldne toon. Värvides selliseid juukseid otse punase või punakas lillaka tooniga võib sageli tulemuseks olla roosa või pruunikaslilla toon (kõige poorsemates kohtades). Uskuge, klient ei ole rahul.

  1. Ära ole pulbri usku kui blondeerid juukseid kogu ulatuses

(Mitmekordne) Blondeerimine tagab viimase peal tulemuse, kui eesmärgiks on tõeliselt kriitvalge tulemus. Siinkohal aga, kui tegu on kogu pea blondeerimisega, ei tasu kasutada ainult pulbersegu. Selle sõmer koostis ei jookse juuste peal nii, et seda saaks juustele asetada sujuvalt. Alati tasuks alustada kreemja blondeerijaga ja kui vaja on veelkord blondeerida, siis nüüd võib seda teha pulbriga ilma, et juustele jääksid helestamata täpid ja laigud.

Liitu meie meilistiga SIIN ja saad endale eraamatu TÄPNE VÄRVIKONSULTATSIOON

 

Jaga uudist ka teistega!