Mida teha, kui soeng ei ole see, mida klient soovis

Kas teadsite, et 96% rahulolematutest klientidest ja ütle seda välja ja 91% neist ei tule kunagi salongi tagasi.

MiladiPro soovitab jälgida kliendi kehakeel ja näoilmet. Kui märkad rahulolematust, proovi selle põhjus kindlasti välja selgitada. See kuidas sa olukorra lahendad on otseselt seotud sellega, kas klient jääb sulle alles või mitte. Ehk siis otseselt sinu sissetulekuga.

Üldjuhul saab sellisesse olukorda suhtuda kahte moodi. Esiteks võtta seda isiklikult, süüdistada klienti jne. Teiseks võimaluseks on aga haarata kinni võimalusest ja tõestada kliendile, et just sina oled see juuksur, kes ta õnnelikuks teha suudab.

Järgnevalt kuus soovitust, kuidas sellises olukorras käituda:

  1.  Ole täpselt kursis oma salongi reeglitega, kuidas käitutakse siis, kui tehtud töö tuleb ümber teha. Järgi käitumisjuhist. Kui reegleid ei ole kehtestatud, siis….
  2. Ära vaidle kliendiga. Ära võta seda isiklikult
  3. Täna oma klienti võimaluse eest teha see töö uuesti ja parandada arusaamatused. Klient andis sulle just hindamatu võimaluse teha ta õnnelikuks. Kõik, mis sa pead tegema on lihtsalt parandus. Kui klient on õnnelik, siis on õnnelik ka juuksur.
  4. Kuula, mida su klient räägib, vabanda oma eksimuse pärast ning taas, käitu täpselt oma salongis kehtestatud reeglite järgi.
  5. Kui sa jääd hätta või ei ole täpselt kindel, mida teha, kutsu appi mõni kolleeg. Tihti võib just see anda värske ja uudse lahenduse, mille peale ennem poleks tulnudki.
  6. Dokumenteeri kogu tegevus. Pane kirja, millega klient polnud rahul, kuidas olukorra lahendasid ja mida oleks tulnud teha teisiti. Milline oli lõpptulemus. Sellest saab hindamatu õppematerjal.

Allikas: Modernsalon.com

 

Jaga uudist ka teistega!