Kes on juuksevärvikunstnik Max Eli?

Tunnustatud juuksevärviekspert ja juuksur Max Eli on juuksurimaailmas kire ja pühendumusega tegutsenud juba pea kolmkümmend aastat. Ta on osalenud mitme juuksevärviliini välja töötamise juures ja teinud koostööd mitmete juhtivate juuksevärvi tootjatega. Viimastel aastatel on tema süda kuulunud brändile J Beverly Hills, tegutsedes rahvusvahelise koolitajana.

J Beverly Hills unikaalne juuksevärviliin on välja töötatud just tema juhtimisel. Selles värvis on nii tema kirg, pühendumus, kogemused kui laialdased teadmised.

Kui Max Eli 1983 aastal keskkooli lõputunnistuse vastu võttis, oli tal taskus stipendium, mis kindlustas kunsti- ja muusikaõpingud ülikoolis. Akadeemiliste kunstiõpingute asemel suundus ta aga hoopis Californiasse, et õppida arhitektuuri. Peale pooleaastast loengutel käimist otsustas mees veel ühe kannapöörde teha. Selgituseks ütles ta kaaskondsetele, et ei suuda töötada laua taga istudes ning suundus juuksurikooli (Federico’s College of Hair Styling in Sacramento).

Ema küll manitses, et poisid ei tegele juustega, kuid mees vastas, et Vidal Sassoon ju tegeles ja sellepärast teeb seda ka tema. Pärast juuksurikooli lõpetamist suundus ta end täiendama just selle iidoli nime kandvasse akadeemiasse.

Üsna pea leidis kirglik noorjuuksur Max end kolme viimase väljavalitu hulgast, kandidaate oli kolmsada, keda Goldwell intervjueeris värvikoolitaja kohale.

“Olen alati olnud võlutud juuksevärvist jaa see on avanud mulle ukse juuksevärvide keemialaborisse”

Max otsis pidevalt midagi suurt ja suuremat ning peale oma salongide avamist, oli ta üks neljast inimesest, kellele anti üleandeks luua Primary Syn juuksevärviliin. Järgnevatel aastatel avas ta oma nimelisi salonge ja õpetas juuksevärvimise saladusi salongides kuni…

….. ta kohtus Beverly Hillsis tegutseva tippjuuksuri Juan Juan`iga

Juan Juan on juuksur, kelle eripäraks on ja oli see, et salongis on ainult üks kõrgetasemeline tootesari. Alates sajandi algusest on selleks brändiks tema enda loodud J Beverly Hills. Tegemist on eksklusiivse kaubamärgiga, mida müüvad ainult professionaalsed juuksurisalongid.

2008 aastal kutsus ta Max Eli arendama ja looma J Beverly Hills ekslusiivset juuksevärvi.

Sellest sai Max Eli suurteos, millele ta pühendas tervelt 1,5 aastat. Loomeprotsess sai alguse juuksevärve tootvas tehases, kus ta lõi elu kihama sellega, et polnud nõus ühegi pakutava tootega ning palus luua täiesti uus värv. Max oli hakanud looma ja üles kirjutama erinevaid värvivalemeid juba kaheksa aastat tagasi. Nüüd ulatas ta need keemikutele lausudes, et soovib luua midagi täiesti uut, millel sarnast pole siiani veel keegi teinud.

Max Eli ja Juan Juan´i tingimuseks on, et ükski juuksur värvituubi enne katsuda ei saa, kui on läbitud põhjalik värviseminar. See juuksevärv on teistest täielikult erinev, selgitab Eli, me lõime midagi väga erilist.

Täna ongi Max Eli põhitööks värviseminaride läbiviimine maailma eri paikades. Eestis viibib Max Eli 15, 16, 17 oktoobril.

 

Jaga uudist ka teistega!