APPI! Keemilised lokid on tagasi

See, et kõik vana tuleb ükskord tagasi ei üllata vist enam kedagi. Nüüd on siis käes keemiliste ehk püsilokkide aeg. Seda protseduuri on mõned juuksurid nimetanud ka eluohtlikuks või juukseid totaalselt rikkuvaks.

Esimese väite seaks kahtluse alla, sest ajalugu ei räägi just suurtest inimohvritest seoses selle protseduuriga olgugi, et kakskümmend aastat ja rohkem tagasi tehti seda protseduuri päevas pea igale teisele kliendile.

Teine väide on osaliselt õige, kuid õnneks on juuksetööstus arenenud ning materjalid tunduvalt juuksesõbralikumaks muutunud. Muidugi, sõltub väga palju ka sellest tihendist, mis jääb kliendi juuste ja materjalid vahele ehk juuksurist. Kui viimane oma tööd oskab, ei ole see protseduur ka ohtlik ega juukseid tõsiselt kahjustav.

1980 vs 2016 Mis on muutunud

Suurus on oluline

Kuna püsilokk ei tähenda täna enam kõrbenud puudli välimust vaid tuge soengule, siis on oluline rulli suuruse valik. Näiteks, kui klient soovib kerget lainet nn beachwaves, siis tuleb kasutada suuremaid rulle kui klassikaliste püsilokkide puhul. Oluline on ka kliendi juuksetüüp jms. Ehk siis, täna ei tähenda püsilokk ühtlast kahu vaid personaalset lähenemist kliendi soengule. Patt pole kasutada korraga erisuurusega rulle. Püsilokiga lood kliendile soengu.

Joonlauda pole vaja

Püsilokkide puhul on küll oluline, kuidas salk on ümber rulli keeratud (pinge, korrektsed otsad jms) kuid patt pole erineva mustriga lokk. Juuksur on lokimustri looja. Kui nüüd järele mõelda, siis pole ka loomulik lokk kunagi ühtlane…

See kõik haiseb ja kasvab sada aastat välja

Täna on valikus nii klassikalised lokivedelikud kui ka sellised, mis nö vajuvad välja. Loomulikult on nende kestvusaeg ka lühem. Samuti on keemikud andnud oma parima, et lõhn ja välklaastav mõju ei oleks need näitajad, mis püsiloki puhul esmalt ja ainult meelde tulevad.

Küsi pilti

Kui lokkis on väga lokkis ja kui lokkis on natuke lokkis. Klienti nõustades on tark kaasata ka piltmaterjal. Eks ikka selleks, et temast täpselt aru saada ja talle nõu anda, mis talle ikkagi kõige rohkem meeldib ja  kas tema juuksed soovitud lokiks on sobilikud. Klient võib rääkida üht, aga mõelda teist ning samuti võib inimestel olla erinev nägemus näiteks kerge lokilisuse kohta.

Kui tunned end selles teemas mittetugevana, siis tule sügisel koolitusele

Loe ka: Suvesoodustused sügiskoolitustele

 

 

 

Jaga uudist ka teistega!