Rasedana toolis ja tooli taga

Hiljuti kommenteeriti üht Facebooki postitust umbes nii, et rase võib ainult siis juukseid värvida kui värv ei puutu kokku peanahaga. See on umbes sama kaliibriga väide nagu see, et keemilist lokki ei tohi teha, sest see on eluohtlik…

Teisalt oleme aga jõudnud ajastusse, kus inimesed on muutunud ja muutuvad järjest tundlikumaks. Keemia on juuksuri eriala vältimatu kaaslane ja sellesse tuleb austusega suhtuda.

1980 tehti juuksekeemia tootmises suur  muudatus ning toodetest visati välja kõik see, mis oli tõeliselt eluohtlik. Siinkohal pole jutt mitte neist ainetest, millele EU on seadnud piirmäärad vaid neist koostisosadest, mis tõesti võivad mõjuda fataalselt. Kes on kursis juuksuritöö ajalooga teab, et selliseid aineid, mille kasutamine täna hirmuhigi tekitab, kasutati kunagi suurima hea meelega.

Suures pildis on tänases tootearenduses rõhk tooraine puhtusel, molekulaarsel suurusel jms. Sellega võib kaasneda ka hinna kasv ning vajadus, et toodet soovitataks personaalselt. Lihtsamalt öeldes, siis üdini professionaalset toodet saavad soovitada ja müüa ainult professionaalid. Kindlasti peavad tootearendajad ka silmas pidama, et toode ei mõjuks ebatervislikult. Sellele toetudes kinnitavad teadlased ja tervishoiu organisatsioonid, et juuksur võib edukalt oma tööd teha ka siis, kui ta on rase. Hirmujuttudesse, kuidas kõik kemikaalid läbi naha verre tormavad ja seal kahjutööd teevad tuleks suhtuda skeptiliselt.

Ometigi ei saa väita, et rasedus oleks juuksuritöö seisukohalt seisund, millele ei peaks tähelepanu pöörama.

Rase juuksuris

 • Teaduslikult on kindlaks tehtud, et juuksevärvid ei ole raseduse ajal kahjulikud. Ainult imeväike osa suudab imenduda läbi naha ja see ei kahjusta loodet. http://americanpregnancy.org/
 • Kui klient kahtleb või kardab, siis soovita oodata teise trimestrini ning paku värviteenuse asemel näiteks triibutamist
 • Veendu, et tööruum on korralikult ventileeritud
 • Hoia värvi peal täpselt nii kaua kui on ettenähtud, mitte kauem
 • Loputa/pese värv maha korralikult. See tähendab, et veel korralikumalt kui seda siiani oled teinud.
 • Tee enne nahatest. Kuigi võib tegemist olla sinu pikaajalise kliendiga, on ta siiski nüüd rase ja tema kehas toimuvad suured muutused.
 • Raseduse ajal võivad kliendi juuksed muutuda ning reageerida keemilistele töötlustele eelnevast erinevalt

Rase juuksur

 • Vaata üle oma töötingimused. Kas sul on piisavalt aega, et teha puhkepause ja jalad seinale visata ning kas sinu tööruumid on korralikult ventileeritud.
 • Vaata üle oma töötunnid. Kindlasti loobu ületundidest.
 • Uuringud on leidnud, et rasedale juuksurile on kõige ebatervislikum teha pikki tööpäevi, teha suurel hulgal blondeerimisi ja keemilisi töötlusi ning töötada sealjuures koos küünetehnikutega. http://americanpregnancy.org/ On tehtud ka mitmeid uuringuid, mille eesmärgiks on olnud juuksuritöö ja arengudefektide omavaheliste seoste leidmine, kuid seni pole ühtegi väidet suudetud tõestada.
 • Kasuta kaitsekindaid jms rohkem kui on ettenähtud
 • Ära söö ruumis, kus hõljuvad kemikaalid
 • Ära tee kemikaalirikkaid protseduure, mille puhul on rõhutatud hea ventilatsiooni olulisus. Näiteks keratiinihooldus jne
 • Võimalusel käi värsket õhku hingamas
 • Kui tunned end halvasti või ebamugavalt, siis reageeri koheselt, see ei pruugi üle minna. Kõik, mis enne oli ok ja lihtsalt talutav võib nüüd not ok olla.
 • Kui su töötingimused on sinu vajadusi rahuldavad ja tunned end hästi, siis tegutse ja ära stressa end kujutelmaga, kui ohtlik su töö sulle olla võib. Stress mõjutab loodet kindlasti rohkem kui ema töö, mida ta on ammu enne rasedust teinud ja mis talle väga meeldib

Pelgulinna Sünnitusmaja: Loomulikult peavad ka rasedad naised ilusad välja nägema ja selleks võib ka juukseid värvida. Öeldakse küll, et kõik, mis sisse sööd ja kehale määrid jõuab ka lapseni, kuid vaid mõned üksikud ained nendest võivad olla lapse tervisele kahjulikud ning kindlasti ei saa kahjulike ainete hulka lugeda juuksevärve. Kui juuksevärvid kahjustaksid loodet, siis oleks juuksurid, kes värvidega iga päev töötavad täitsa haiged inimesed. Seega tasub lähtuda põhimõttest, et kõike mõõdukalt ning siis ei ole mingit ohtu, et lapsele võiks liiga teha. Kuna raseduse ajal on naise hormonaalne taust erinev tavalisest, võib juuste värvimisel tekkida küll selliseid üllatusi, et värv, mida alati oled kasutanud, ei jää sellise tooniga juustesse nagu tavaliselt. Juuksed võivad ka peale värvimist ruttu määrduda või hakkavad hoopis kiiremini kasvama ja tunduvad palju elujõulisemad ning kohevamad kui muidu, seega ole üllatusteks valmis.

 

Jaga uudist ka teistega!