Räägime natuke balayage tehnikast

Oma nippe jagab ja küsimustele vastab Nancy Braun, keda kutsutakse ka balayage kuningannaks. Intervjuu on refereeritud veebiajakirjast behindthechair.com

Kuidas tagada, et juustele ei jääks täppe ega ebatasasusi?

Võti on segus ja segamises. Värvisegu peab olema kreemja ja ühtlase tekstuuriga ning korralikult segatud

Mõnikord kliendid pelgavad vabakäetehnikaid. Kuidas neid julgustada?

Klient on rahulolematu, kui ta ei saa seda, mida ootas. Seleta kliendile, mida sa hakkad tegema ja kuidas see tehnika erineb teistest, näiteks seda, et salgud on laiemad jne. Võimalusel näita talle ka pilte. Mõnikord klient ei väljenda oma kartust uue ees sõnadega, proovi teda tunnetada ja nö lugeda. Juuksurid oskavad seda. Ole alati kindel, et oled ta maha rahustanud ja talle tehnika plusse tutvustanud.

Kuidas vältida, juuksevärvi valgumist ülejäänud juustele?

Parim viis selleks on kasutada vatipadjakesi tehes nendest nö tugipadjad salgu alla. Veel on oluline, et värvisegu oleks piisavalt paks, siis ei kipu ta laiali valguma. Kontrolli ka, et balayage kile (või paber) katab värvitud salke korralikult ning peale langevad salgud on turvaliselt kaitstud.

Millised on soovitused balayage tegemiseks lühikestesse juustesse?

Lühikeste juuste puhul on oluline, et otsad oleks korralikult värviga kaetud. See garanteerib balayage efekti. Kui seda ei tehta, siis jäävad soengusse lihtsalt laigud. Mõnikord on otstarbekas kasutada pintsli asemel käsi ning shoeshine tehnikat*

* shoeshine tehnika – juuksed aetakse turri ning värv kantakse (hõõrutakse) käte või muu abivahendi abil juuste otstesse.

Kas juuksed peavad olema enne balayage tegemist puhtad?

Ei pea, paar päeva pesemata juuksed sobivad väga hästi. Muidugi, kui juuksed on väga mustad või neis on palju viimistlusvahendeid, siis tuleb nad enne korralikult puhastava (clarifying) šampooniga läbi pesta. Pärast pesu on oluline, et juuksed föönitatakse täiesti kuivaks. Kerge niiskus juukses võib rikkuda kogu tulemuse.

Kuidas planeerida aega ja küsida hinda?

Kui oled õppinud selgeks uue tehnika ja sellesse nii materiaalselt kui ajaliselt panustanud, siis peab see väljenduma ka teenuse hinnas. Ajaliselt arvesta, et oled alguses aeglasem. Soovitav on planeerida aeganõudvamad tööd päeva lõpuks. Proovi teha nii, et igal järgmisel korral paned värvi juustesse 3 – 5 minutit kiiremini.

Kas värvi pealekandmine sõltub ka juuste tekstuurist?

Kindlasti! Õhukeste juuste puhul tuleb vähendada peale kantava värvi kogust ning samuti salkude hulka kuhu see kantakse. Paksemad juuksed nõuavad aga rohkem materjali ning samuti tuleb värv kanda ka rohkematele salkudele.

Kas juurte  üle värvimine ja balayage peavad olema erinevad teenused

Tark oleks nad lahus hoida. Esmalt juurte värvimine ja siis balayage eraldi teenusena. Juurevärvimisele võib alati lisada osalise balayage tehnikas värvimise näoääre piirkonnas. See teeb värvi liikuvamaks ja annab võimaluse teenida lisatulu.

Värvitehnikate koolitus Tartus

Värvitehnika koolitus Tallinnas

Jaga uudist ka teistega!