Kuidas teha allergiatesti juuksurisalongis!

Inimesed muutuvad järjest tundlikumaks ning tahame seda või ei, ka juuksuriteenused võivad mõnikord ohtlikuks osutuda. Siinkohal ei soovi väita, et meil saada olevad profimaterjalid oleksid kuidagi ohtlikud vaid tähelepanu juhtida asjaolule, et nii mõnigi komponent võib vallandada allergilise reaktsiooni. Üldjuhul on sellistel puhkudel kliendi immuunsus saanud eelnevalt kahjustada ning juuksetootes sisalduv on lihtsalt starter. Näiteks on klient kunagi teinud endale musta henna tattoo kuid tegelikkuses tegi ta endale joonistuse PPD ga, sest musta hennat pole olemas. Nüüd on päris suur tõenäosus, et ta on selle suhtes tundlik (ei pruugi olla, kuid ka väikene punetus/sügelus on märgiks tundlikkusest) ning värvides juukseid värviga, mis sisaldab lubatud koguses PPD on tulemuseks ikkagi allergiline reaktsioon.

On  täheldatud, et sellised kliendid on tundlikud ka PPD vabade värvide suhtes. Põhjuseks on arvatavasti see, et asendusaine pole nii ohutu nagu on lubatud. Täpselt sama nagu ammoniaagi ja ammoniaagi vabade värvide puhul, kus nö „vabad“ värvid ei pruugi üldsegi olla juuksesõbralikumad.

Selleks, et sul ei tuleks silmitsi seista kliendiga, kel on tekkinud korralik terviserike ja ta selles sind kui juuksurit süüdistab, tee enne värvima hakkamist allergiatest. Paljudes maades on see lausa kohustuslik.

Allergiatesti tegemine:

  • Sega kokku pisike kogus juuksevärvi, millega soovid kliendi juukseid värvida
  • Kanna värvi vatitikuga kliendi kõrva taga olevale nahale, umbes 1cm laiuselt ja lase seista 45 minutit
  • Seejärel puhasta nahk toasooja veega ning kuivata tupsutades (mitte hõõrudes nahka traumeerides)

Nüüd jälgi naha olukorda 48h jooksul. Kui märkad ärritust või tajub klient seda kodus, tuleb kohe võtta sisse allergiavastane tablett ja/või pöörduda arsti juurde. Mida kiiremini reaktsiooni märgatakse, seda väiksem on selle tekitatud kahju. Loomulikult on sellisel juhul juuksevärvimine välistatud.

Jaga uudist ka teistega!