Formaldehüüd ründab endiselt, ta pole toodetest veel kadunud!

Muuseas, formaldehüüde ei ole lubatud kasutada näiteks ehitistes ja elumajades, sest juba 10 ml formaldehüüdi on tappev, aga kosmeetika- ja juuksehooldustoodetes on see sage koostisosa.

Mõned aastat tagasi, just siis kui keratiinihooldused jõudsalt iluturgu vallutasid, tõusis päevakorrale probleem, mis kandis nime formaldehüüd. Formaldehüüd on klassifitseeritud kantserogeenseks inimesele, ta on tugeva ärritava toimega silmadele, nahale ja limaskestadele. Formaldehüüd võib põhjustada tõsist allergilist dermatiiti.

Pärast esimesi skandaale väitsid paljud, et nende toode on sellest koostisosast vaba, kahjuks räägib aga salongi õhus lendlev aine midagi muud. Kes kaebab peavalu, kel hakkab lihtsalt paha.

Mida teha?

Paljud tootjad on õppinud formaldehüüdi sisaldust oskuslikult varjama ja see on koostisosade nimekirjas “methylene glycol” nime all. Sellest ainest aga vallandub kuumuse toimel just nimelt gaas nimega formaldehüüd, mis ärritab silmi, nina ja kurku, tekitab nahaärritust ja on kõigele lisaks veel ka kantserogeenne ehk vähki tekitava toimega.

Alles äsja ilmus ühes rahvusvahelises juukseblogis artikkel ühe salongiketi omanikuga (Scott Missad,Gene Juarez Salons & Spas), kes värvikalt seletas, kuidas ta vahetas välja salongides tooted otseselt sellepärast, et töötajate ja salongikülastajate tervis ei kannataks. Kusjuures töötajad kurtsid juba sagedaste peavalude ja muude sarnaste sümptomite üle. Tema sõnum on suht ühene: „salongiomanikud peavad võtma kontrolli oma töökeskkonna üle“. Väga oluline on uurida ja küsida küsimusi ning harida end, et inimestel oleks salongis olla ja töötada ohutu. Selles äris on inimesed üliolulised, ilma nendeta ei saa lihtsalt.

Nii et, vaatame nüüd kõik oma tooteriiulid uue pilguga üle ja kui keegi midagi uut pakkuma tuleb, siis küsime ja uurime korralikult enne kui ostudiile tegema hakkame.

NB! Meil on turul täiesti olemas sirgendustooted, mis seda ainet ei sisalda.

Jaga uudist ka teistega!