5 olulist nippi noalõikuseks

Donald Scott`i kireks on uute lõikustehnikate (taas)leiutamine vahendab ajakiri Moder Salon. Tema „leiutiste“ skaala algab totaalsest loomingulisusest ning lõppeb ranget kääri ja kammi täpsust nõudvaga. Scott`i viis olulist nippi noalõikuseks on aga järgmised:

  1. Kõigepealt piserda juustesse ettevalmistavat/kaitsvat toodet, mis kaitseb juukse kutiikulkihti ning laseb noal kergelt läbi juuste liuelda.
  2. Kasuta iga kliendi puhul alati uut ja teravat tera. Ole ka kindel, et kasutad sobivat töövahendit, üks ja sama lõikusnuga ei sobi kõigile.
  3. Hoia lõikusnuga alati 45 kraadise nurga all, nii väldid juukse pealmise (kutiikul) kihi kahjustamist ning ka tulemus on korrektne.
  4. Ära kunagi tee noalõikust kahjustatud ja kahustele juustele. Kuivemapoolsete juuste puhul kasuta ettevalmistavat/kaitsvat toodet topelt koguses
  5. Alusta tööd alati kerge survega kuni sa täielikult tunnetad juukseid ja lõikusnuga. Mida tugevam on surve, seda rohkem juukseid sa ära lõikad ja sellepärast pead täpselt tunnetama, mis on parim just nende juuste puhul.
Jaga uudist ka teistega!